Co -Lix podpora koní s kolikou
- TOP produkt

- Kompletní specifikace
- Co -Lix podpora koní s kolikouSkladem450 Kč391 Kč bez DPH
Co - Lix 80 ml
Expirace 2.9.2023
Přípravek pro podporu koní s kolikou
Příznaky koliky se objevují náhle, nikoliv postupně, a mohou zahrnovat: kopání do břicha, válení po zemi, nadmutí , pocení, tíseň,neklid, ztrátu zájmu o krmivo a vodu, nezvyklý postoj, jako sezení nebo napínání, absenci střevních ozev, síženou produkci trusu nebo suchý trus.
Přimějte koně, aby vstal, a procházejte se s ním. V každém případě, ať se válí po zemi nebo stojí, je důležité přimět jej, aby se postavil a chodil, jakmile zjistíme, že je s ním něco v nepořádku. Procházení pomáhá zmírnit úzkost, a také předcházet válení, které by mohlo způsobit otočení střev. Také přispívá k obnově normální aktivity a pohybů střev, případně může uvolnit tlak ve střevech a vyvolat kálení. Pokud je bolest příliš silná, kůň kope nebo není schopen zůstat stát, zajistěte, aby byl na bezpečném místě, například malém okrouhlém dvorku, dokud nedorazí pomoc. Zavolejte veterináře. Je důležité, aby váš veterinář přijel co nedříve, podíval se na koně a stanovil diagnózu. Poznámka: Ucpané nebo přetočené střevo může ohro- žovat zvíře na životě a vyžaduje chirugický zákrok. Odstraňte z dosahu koně veškeré krmivo a vodu. Protože kolika často souvisí s přijatým krmivem nebo vodou, je důležité, aby kůň dočasně neměl přístup k těmto zdrojům rizika, dokud není zjištěna příčina onemocnění.
Snažte se zabránit recidivě. Existuje několik způsobů jak zajistit, aby se kolika nevrátila. • Nevypásejte nadměrně pastviny a výběhy. Nenechávejte krmivo ležet na zemi. • Denně doplňujte do žlabu čerstvou a čistou vodu. Zajistěte aby kůň měl vždy k dispozici dostatek vody. • Dodržujte pravidelný režim krmení. • Zkontrolujte, zda jádro a seno není plesnivé nebo zkažené. Nedávejte koni zaplísněné nebo shnilé krmivo. • Udržujte krmné žlaby, jesličky na seno a nástroje používané k manipulaci s krmivem pro koně v čistotě. • Poskytněte dostatek píce s dlouhými stébly. • Zajistěte, aby se do krmiva a na pastviny nedostala cizí tělesa a koně je nesežrali. • Kontrolujte stav zubů koně, aby neměl problémy se žvýkáním. • Pravidelně odčervujte. • Dopřejte koni dostatek pohybu.
Je třeba znát rozdíly mezi jednotlivými typy kolik. Budete pak lépe připraveni zasáhnout, když se u koně obejví příznaky koliky. K roztažení žaludku dochází, když zvíře přijme najednou velké množství jádra a může dojít až k ruptuře žaludku a úhynu.
Dislokační kolika (změna polohy střeva) nastává, když dojde k přetočení tenkého střeva po jeho nadmutí a uvolnění v břišní dutině. Díky nahromadění plynu se střevo může v břišní dutině začít volně vznášet. Tento typ koliky vyžaduje okamžité chirurgické ošetření.
Zácpová kolika vzniká v důsledku ucpání střeva zhutněnou tráveninou nebo cizím tělesem. Často ji způsobuje příliš hrubé krmivo, dehydratace nebo nahromadění cizorodého materiálu
Plynová kolika nastává, když dojde k nahromadění plynu v žaludku nebo ve střevech (nebo v obou orgánech). Křečová kolika vznikne, když se hladká svalovina střev bolestivě stahuje. Někdy může tento stav být vyvolán rozrušením.
Návod k použití pasty Co - Lix : Podejte dávku 80 ml nebo se řiďte pokyny veterináře. Přípravek může být podán opět za 4 hodiny.
Sejměte ochranný kryt z aplikátoru. Otočte prstencem na požadované nastavení, které by mělo být vyznačeno na jeho levé straně. Vsuňte aplikátor do prázdné ústní dutiny koně. Nasměrujte ke kořeni jazyka a zmáčknutím pístu vytlačte pastu.
Analytické složky: vlhkost 47,4%, popel 6,8%, tuky a oleje 0,1%, dusíkaté látky 4,8%, hrubá vláknina 1,6%, sodík 0%. Složení: prášek z kůry červeného jilmu, chelát vápníku, aloe kapská, hydroxid hořečnatý, glycerin, mořská řasa. Doplňkové látky na 80 ml: vitamin E α-tokoferol 3a700 240 mg. Aminokyseliny, jejich soli a analogy: threonin 3.3.1 1 600mg
Obsah 80 ml